Leden 2007

Avril v černém

26. ledna 2007 v 23:02 | Terka |  Avril Lavigne
Pište

22. ledna 2007 v 19:59 | Terka |  Na přání
Chybí ti na mém blogu něco????????Tak mi napiš do komentářů co ti tady chybí!!!Jestli MP3 a od koho nebo fotky nebo zvířata a.t.d.!!!!!!Já pokud to schválím to tu co nejdřív dám!!Ale PLS žádní Tokiáči těch mám plný zuby!!!!!!!!!!!


Madonna

22. ledna 2007 v 19:45 | Terka |  MP3
Madonna-Hung up - tahle je nej ze všechEminem

22. ledna 2007 v 19:28 | Terka |  MP3
Eminem
Eminem: The Real Slim Shady- STÁHNOUT MP3
Eminem: Business- STÁHNOUT MP3
Eminem:American Vagina- STÁHNOUT MP3
Eminem: Shake that- STÁHNOUT MP3
Eminem:White America- STÁHNOUT MP3
Eminem: The Way I am- STÁHNOUT MP3
Eminem: When I'm Gone- STÁHNOUT MP3
Eminem: Just lose it- STÁHNOUT MP3
Eminem: Stan- STÁHNOUT MP3
Eminem: Loose Yourself- STÁHNOUT MP3
Eminem: Real Slim Santa- STÁHNOUT MP3
Eminem: Parodie na Without me- STÁHNOUT MP3
Eminem: Fack- STÁHNOUT MP3
Eminem: American ass- STÁHNOUT MP3
Eminem and Britney Spears: Oops Real Slim Shady- STÁHNOUT MP3
Eminem: Mockingbird- STÁHNOUT MP3
Eminem: We are Americans- STÁHNOUT MP3
Eminem: Mosh- STÁHNOUT MP3

Bob Marley

22. ledna 2007 v 19:27 MP3
Bob Marley
Bob Marley: Destiny- STÁHNOUT MP3
Bob Marley: Could You be Loved- STÁHNOUT MP3
Bob Marley: Three little bird- STÁHNOUT MP3
Bob Marley: One Drop- STÁHNOUT MP3
Bob Marley: Sun is Shining- STÁHNOUT MP3
Bob Marley: Africa unit- STÁHNOUT MP3
Bob Marley: War- STÁHNOUT MP3
Bob Marley: Iron lion zion- STÁHNOUT MP3
Bob Marley: Natural mystic- STÁHNOUT MP3
Bob Marley: Golden snow- STÁHNOUT MP3
Bob Marley: No woman, no cry- STÁHNOUT MP3

Green Day

22. ledna 2007 v 19:27 | Terka |  MP3
Green Day
Green Day:Boulevard of broken dreams- STÁHNOUT MP3
Green Day:She's a rebel- STÁHNOUT MP3
Green Day: Jesus of Saburbia- STÁHNOUT MP3
Green Day:Wake me up when September ends- STÁHNOUT MP3
Green Day:We are the champions- STÁHNOUT MP3 - omlovám se tahle písnička neni od Green Day
Green Day:American Idiot- STÁHNOUT MP3
Green Day: Holiday(Live)- STÁHNOUT MP3

Black Eyed Peas

22. ledna 2007 v 19:27 | Terka |  MP3
Black Eyed Peas
Black Eyed Peas: Let's get it Started- STÁHNOUT MP3
Black Eyed Peas: Pump it- STÁHNOUT MP3
Black Eyed Peas:Where is the Love- STÁHNOUT MP3
Black Eyed Peas:Don't phunk with my heart- STÁHNOUT MP3
Black Eyed Peas:Don't Lie- STÁHNOUT MP3
Black Eyed Peas:Shut up- STÁHNOUT MP3

Avril Lavigne

22. ledna 2007 v 19:26 | Terka |  MP3
Avril Lavigne
Avril Lavigne: Nobody's Home- STÁHNOUT MP3
Avril Lavigne: Sk8 boy- STÁHNOUT MP3

Krásná fotečka

22. ledna 2007 v 19:21 | Terka |  Rihanna

Význam ostatních barev

19. ledna 2007 v 14:47 | Terka |  Barvy
Bílá - neurčitá, nejistá, je symbolem čistoty, panenství, i když současně spojena i se stárnutím a s následující smrtí. V Orientu je barvou truchlení. Pro Tibeťany je bílá barvou hory Meru, která má být ve středu světa a symbolizovat přístup k poznání. V Orientu je barvou truchlení. Žlutá - povzbuzuje, osvobozuje, přináší uvolnění, pocit souladu, harmonie, působí vesele a otevřeně, žlutá vlajka na Západě označovala místo nemoci a karantény. V severní Evropě znamená žlutá lest, zbabělost, nevěru, zradu apod. V Číně je však žlutá národní barvou zasvěcenou císaři. Pro budhisty je symbolem pokory a odříkání. V mayské kultuře Střední Ameriky je spojována se Západem.
Zlatá - jako barva slunce je symbolem vznešenosti. V Egyptě je spojována s bohem slunce Ra a s obilím, na němž závisel život. Hinduisté ji považují za symbol pravdy. Pro Řeky byla symbolem rozumu a nesmrtelnosti. Nesmrtelnost byla ztělesněna zlatým rounem, které našel Iáson zavěšené na stromě života.
Oranžová - je slavnostní, vyvolává pocit radosti, je spojena s představou slunce, tepla, bohatství, zlata, úrody
Červená - vzrušující, energická, prudká až náruživá, silná, mocná, spojená s představami ohně, krve, nebezpečí, lásky, hluku, barva války, mužství a činorodosti. Do této barvy jsou oděni bůh války Mars a největší římský bůh Jupiter. Pro Číňany je symbolem štěstí, pro křesťany barvou Kristova umučení.
Purpurová - působí důstojně, hrdě, vznešeně, povzbudivě, je spojen s představou spravedlnosti a majestátu
Fialová - působí začarovaně, rozpolceně, slabošsky, je to barva magie, melancholie, opojení, je neklidná, znepokojivá, tajemná, osobitá, náročná
Modrá - klidná, vážná až skličující, barva dálek, hloubky, rozjímání a smutku, působí přivětivě, vyvolává představu vzduchu, ticha a touhy, barva intelektu, míru a rozjímání. Je symbolem vody a chladu, ale také oblohy, nekonečnosti a prázdnoty. Pro křesťany je modrá barvou Panny Marie, jenž je vždy zpodobňována v modrých šatech. Staří Řekové a Římané připisovali modrou barvu Venuši, bohyni lásky.
Azurová - Barva sebeznázornění, podporující sebevědomí a podněcující fantazii a spontánnost. Je to barva přátelských citů, sympatie a pospolitosti. Tyrkys může potlačit nesmělost, zdrženlivost a trému.

Zelená - uklidňuje a chrání, ale také omezuje, je přátelská, dává pocit bezpečí a naděje, působí přirozeně, ale někdy i jedovatě, je spojena s představou chladu, vlhka, ticha, symbolizuje přírodu. Jako ambivalentní barva bývá také spojována se žárlivostí. V pozitivním významu představuje keltský ostrov blahoslavených Tir Nan Og, k němuž skrze mlhu smrti putovala duše.
Hnědá - střízlivá, mlčenlivá, solidní a vážná, realistická, spojená s představou jistoty a pořádku, domova, tradice, zdrženlivosti
Šedá - netečná, smutná, spojená s představou chudoby a pokor
Černá - barva vzdorného protestu, zlého tajemství, nicoty, na Západě je černá barvou smrti, smutku a podsvětí. Ve Španělsku se ale dostává do významu slavnostní barvy (svatby apod.). Pro hinduisty byla černá symbolem času a rovněž symbolem bohyně krvavých obětí a orgií Kálí. Egypťanům symbolizovala znovuzrození a vzkříšení

Význam zelené

19. ledna 2007 v 14:46 | Terka |  Barvy
Psychologie barvy:
Ten, kdo dává přednost zelené barvě bude zřejmě za všech okolností stát na svém a nezalekne se žádných překážek. Má sklon pečovat o druhé, ale také je rád ovládá a kontroluje. Touží po obdivu a uznání. V Lüscherově testu zelenou, vlastně modrozelenou, volí lidé stateční, houževnatí, ale také umínění a málo přispůsobivý - ti, co se o nich říká, že jsou schopni "jít hlavou proti zdi". Odmítají ji lidé originální, ale také přepjatí, a určitě není oblíbenou barvou zklamaných a vnitřně nejstých. Příčinou odmítání zelené může být i tělesná slabost: za nesympatickou (tvrdou, jedovatou apod.) ji často označují lidé trpící srdečními chorobami, např. anginou pectoris.
Symbolická řeč:
Zelená byla vždy symbolem života, znovuzrození, svěžesti a mládí, přírody, jara a naděje - v tom se shodovala všechna náboženství, víry a kulty. Každé zelené jaro ujišťuje člověka, že smrt byla zažehnána, že se znovu obnoví život. Zelená byla barvou řecké Afrodíty, zrozené ze zeleného moře, i barvou staroitalské bohyně jara Venuše. Višnu, indický bůh udržující svět, vystupuje v jedné ze svých avatár, převtělení, jako zelená želva. Aztékové vkládali mrtvým panovníkům do těla místo srdce zelený kámen chalchihuitl, symbol znovuzrození, egyptští mumifikátoři používali ke stejnému účelu posvátného brouka skarabea zhotoveného ze zeleného drahokamu smaragdu.
Ale i zelená má svou odvrácenou tvář: je to barva zlých duchů a démonů, zelený vodník s mokrým šosem loví dušičky a strašidlům kosmického věku, Marťanům, dává lidská fantazie obvykle podobu ošklivých zelených mužíčků.

Význam modré

19. ledna 2007 v 14:45 | Terka |  Barvy
Psychologie barvy:
Psychologové zjistili, že modrá je barvou klidu, uspokojení, souladu. Mají ji rádi lidé citliví, s bohatým vnitřním životem, hledající lásku a oddanost, romantikové - prostě oni tišší introverti. Symbolizuje něhu, věrnost, důvěru, oddanost a tradici. Dávají jí také přednost lidé, kteří touží po klidu: unavení, přepracovaní, i ti co nemají rádi změny. A když někdo modrou odmítá? Možná má strach ponořit se do hlubin vlastního nitra, možná není spokojen se svými současnými vztahy, s vazbami, které tato barva představuje. Asi ho zatěžují, není to žádné klidné bezpečí, ale spíš nudná závislost: s odmítáním modré se často setkáváme u mladých lidí, kteří touží "vylétnout z rodného hnízda".
Symbolická řeč:
Modrá je barva vody a vzduchu, nekonečného průzračného nebe. Je nejčastější barvou připisovanou bohům. Nejvyšší egyptský bůh Amón je modrý, což upomíná na jeho kosmický původ, ostatním egyptským bohům se na nástěnných malbách dělají barvou z prášku kamene lapis lazuli, podle kterého dostal azur své jméno, alespoň vlasy a paruky. Mexický bůh Quetzalcoatl, Opeřený had, stvořitel Aztéků, je rovněž modrý. Indické bohy poznáme podle sinavě modré pleti, germánský Odin nosí modrý šat, gotická Panna Marie se halí do modrého pláště a modré pozadí na renesančních obrazech je symbolem nekonečnosti božského vesmíru. Ale modrá, barva měsíčního svitu, může být také barvou tajuplných mocností, dobrých i zlých. Bludičky lákají modrým světýlkem, koboldi, vodní a horští duchové, jsou modří, modré jsou v pohádkách čarovné květy, které je nutno hledat, modrý je pták štěstí.

Význam červené

19. ledna 2007 v 14:45 | Terka |  Barvy
Psychologie barvy:
Červená je výrazem životní síly, aktivity, potěšení z činnosti a také barvou dobrého kontaktu s okolím.
Značí touhu po silných a hlubokých zážitcích, po úspěchu. Přednost jí proto dávají lidé cílevědomí, energičtí, tvořiví, schopní usilovné práce a soustředěného vypětí, ale také "pruďasové" a násilníci.
Odmítání červené může být příznakem nedostatku sil, ochablosti, pasivity, znamením, že člověk na své úkoly nestačí, že se cítí unaven, vyčerpán. Takovým lidem se zdá, že nedosáhli toho, čeho dosáhnout chtěli, a že se jim to už ani nemůže podařit.
Symbolická řeč:
Je až udivující, jak často mají symbolické významy jednotlivých barev u různých národů společné rysy. Téměř vžky a téměř všude byla první barvou červená. Symboliku jí propůjčují krev a oheň, je to barva životní síly. Jak dokazují archeologické nálezy z období mladého paleolitu, pravěký člověk si touto barvou maloval tělo. Mrtví byli obalováni červeným okrem nebo pohřbíváni s miskami krevele - červeň měla dodat sílu a život posmrtnému bytí. Tatáž symbolika se zřejmě uplatňuje v otiscích červeným odrem na soškách Venuší z téhož období. Zde je červená i barvou plodnosti. Také staří Egypťané prý každoročně natírali červenou barvou na ochranu a povzbuzení plodnosti stromy, dobytek, a ovšem i příslušné modly. Později se červená stala symbolem lásky a vášně. Řecký bůžek Eros nosí červený plášť, červená je posvátnou barvou indické bohyně Lakšmí, dárkyně lásky, zdraví, krásy a štěstí. V křesťanské symbolice je jedinou barvou, u níž se rozlišuje odstín: jasná červeň, karmazín, značí lásku, purpur mučednictví.
Zvláštností barevné symboliky je její dvojznačnost: kažká barva má svou dobrou i zlou podobu. Červená je také barvou krvavého násilí, barvou válek a válečníků. Vítězní generálové ve starém Římě si pomazávali tváře červenou barvou, Indiáni si při vyhlášení války natírali červenou hlinkou obličej i celé tělo: proto, nikoli pro barvu kůže, která je žlutohnědá, dostali od bílých dobyvatelů přezdívku rudoši.
Prolití krve znamená také utrpení a smrt. V astrologii patří červená neblahé planetě, válečníku Martovi, a řecký básník Homér dává smrti přídomek "purpurově zbarvená". Ale zrovna tak červená podle dávných představ chránila proti nemocem, čarám a kouzlům. Nosily se červené amulety, červená krev obětních zvířat měla chránit před onemocněním a neštěstím, červené světlo zastrašovalo zlé duchy a démony. Jendy zase měla červená duchy přivolávat: byla přece barvou pekla a pekelný kníže Mefisto nosil rudý plášť. Červená zvířata, liška nebo veverka platila za zvířata ďábelská, ryšaví lidé byli vystaveni posměchu a hanbě.. Egyptští písaři namáčeli své pero do červeného inkoustu, jestliže měli zaznamenat slova neblahé věštby nebo napsat jméno Apofise, hada neštěstí, či Setha, boha zla. Zato ve staré Číně byl rumělkový inkoust privilegovaný a směla s ním psát jediná osoba v říši - císař.

Význam hnědé

19. ledna 2007 v 14:44 | Terka |  Barvy
Psychologie barvy:
Hnědá barva je spojena s představou tělesných požitků. Mají ji rádi ti, které ze všeho nejvíc zajímá jejich vlastní pohodlí, ale také lidé unavení a vyčerpaní, kteří touží po odpočinku. Odmítají ji ti, kdo "životem v teplíčku" pohrdají, kdo se chtějí odlišit od průměru, být výjimeční. Vyrovnaný člověk má k hnědé obvykle víceméně lhostejný postoj.